11 Bieg Filipidesa i XXV Półmaraton Mleczny

Plakat11 Bieg Filipidesa

Sobota 4 czerwca piękny poranek w niewielkim, ale uroczym Pasłęku i 11 Biegu Filipidesa. Do pokonania tradycyjnie dystans 10 km, ale… W tym roku organizatorzy postanowili zmienić kierunek jazdy, czyli trasa ta sama, ale w stosunku do zeszłego roku jedziemy w odwrotnym kierunku, lepiej czy gorzej? To zależy, kto, na co był przygotowany. W tym roku bardziej skomplikowany był początek z przejazdem przez kręte brukowane uliczki miejscowej starówki i prostszy finisz, co wcale nie oznaczało łatwiejszy, bo pod koniec dystansu był długi prawie kilometrowy podjazd i dopiero 500 m przed metą lekko w dół, a w środku kilka wymagających podjazdów i techniczne zjazdy. Z miasta, pomimo, że na brukach spadł mi łańcuch wyjechałem, jako pierwszy, ale chyba za mocno zacząłem, bo już na pierwszym podjeździe znalazłem się za plecami dwóch konkurentów i tak też dojechałem do mety tracąc do drugiego zawodnika 35 sekund

Wyniki handbike: 

1. Artur Graczyk (GTM VeloAktiv) 19:19
2. Bogdan Król (IKS Smok Lotos Orneta) 20:07
3. Piotr Małek (GTM VeloAktiv) 20:45

11 Bieg Filipidesa - wyniki

Specjalne podziękowania dla WYJĄTKOWYCH LUDZI, mieszkańców Pasłęka Marysi, Zbyszka, Moniki i Marka to Przyjaciele, którzy już nie pierwszy raz gościli mnie w swoich progach, dzięki temu byłem wypoczęty, nakarmiony i w doskonałym nastroju Specjalna nagrodaSERDECZNIE DZIĘKUJĘ! Dziękuję też za specjalna nagrodę ufundowaną przez Delikatesy U Bociana – to była dla mnie prawdziwa niespodzianka i miłe zaskoczenie. Tradycyjnie dziękuję też Organizatorom za umożliwienie osobom niepełnosprawnym wzięcia udziału w zawodach, kibicom za super doping, a redakcji glospasleka.pl za świetne zdjęcia.

XXV Półmaraton Mleczny

Korycin - plakatWczesnym rankiem 5 czerwca wyruszyłem na Podlasie do malowniczo położonego Korycina to na tamtejszych pagórkach na trasie Korycin – Janów – Korycin już po raz 25 odbył się Półmaraton Mleczny. W biurze zawodów pobrałem pakiet startowy z nr 9, później skręciłem rower i już byłem na rozgrzewce. Punktualnie o 11:00 wystartowaliśmy. 21 km przemknęło bardzo szybko. Tak jak poprzedniego dnia najlepiej dysponowany był Artur Graczyk (GTM VeloAktiv), ja natomiast do ostatnich metrów walczyłem o 2 miejsce i choć nie obyło się bez kontrowersji to sędziowie zdecydowali, że ostatecznie zająłem 2 miejsce.

Wyniki XXV Półmaratonu Mlecznego

1. Artur Graczyk (GTM VeloActiv) 36:51
2. Piotr Małek (GTM VeloAktiv) 40:02
3. Bogdan Król (IKS Smok Lotos Orneta) 40:05

Korycin - XXV Półmaraton Mleczny - wyniki

Tradycyjnie dziękuję Organizatorom za umożliwienie osobom niepełnosprawnym wzięcia udziału w zawodach, a kibicom za doping na trasie, jak i na mecie w Korycinie.

Podsumowanie…

Dwa bardzo intensywne dni, przejechane autem blisko 1000 km, 2 wyścigi, ale do domu wracałem szczęśliwy, bo forma rośnie. Teraz przerwa w zawodach do lipca, ale jeszcze w czerwcu, choć w innym charakterze, wezmę udział w II Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego, ale o tym napiszę w oddzielnym wpisie

Podium

GTM VeloAktiv

Korycin - na starcie 2

Korycin - medale

Korycin - na starcie 1

Korycin - Z Arturem - GTM VeloAktiv

Pozdrawiam…
Piotrek

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Handbike, Sport i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.