19. Piknik Olimpijski

 

W sobotę 3 czerwca, jako przedstawiciele GTM VeloAktiv razem a Arturem Graczykiem mieliśmy zaszczyt i przyjemność czynnie uczestniczyć w Pikniku Olimpijskim, który zlokalizowany był w Parku Kępa Potocka w Warszawie. Dzięki uprzejmości Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, który użyczył nam miejsca na swoim stoisku pojawiliśmy się tam z naszymi handbike’ami (handbike – rower napędzany siłą mięśni rąk). Każdy mógł spróbować swoich sił w jeździe stacjonarnej na podpiętych rowerach do trenażerów. Zainteresowanie było ogromne, było mnóstwo pytań, ale największą atrakcją była możliwość sprawdzenia się, na tym dla większości unikatowym sprzęcie. Młodsi mieli wiele frajdy, natomiast starsi 18+ 😉 szybko przekonywali się, że wprawienie w ruch koła i utrzymanie przyzwoitej prędkości i to na niewielkim obciążeniu wcale nie jest takie proste.

Ponowne spotkanie z Panem Czesławem Langiem

Cieszy fakt, że są takie imprezy, podczas których można ludziom przybliżyć różne dyscypliny sportu uprawianego przez osoby z niepełnosprawnościami w tym też paraolimpijskiego. Oprócz naszych handbike’ów byli znajomi z Mono-ski – czyli sprzęt do narciarstwa zjazdowego, Wakeboard – SitWake – Narciarstwo wodne na siedząco, czy Boccia – sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca się od włoskiej gry w bule – bocce. Dziękujemy Wszystkim za przybycie i zainteresowanie, Polskiemu Komitetowi Paraolimpijskiemu za gościnę, Firmie GTM Mobil i klubowi GTM VeloAktiv za wsparcie. Do zobaczenia na kolejnych tego typu imprezach…

   
   
   

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Handbike, Info, Sport i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.