23. Bieg Fiata

Wytrwałość popłaca…

001 - logoW tym roku do Bielska-Białej na 23. Bieg Fiata wybrałem się razem ze swoim Synkiem, do pokonania było tradycyjnie 10 km, Damian biegł ja oczywiście pędziłem na handbike’u. Rok temu 7. z czasem 24:02 w tym roku 3. i czas 19:02, plan wykonany. Chciałem zejść poniżej 20 minut i udało się, choć… Początek nie należał do najbardziej udanych, źle dobrałem przełożenia, w efekcie mojego błędu odpadłem od czołówki na samym początku gdzie był dosyć wymagający podjazd. Zanim się pozbierałem traciłem już około 20-30 metrów. Wychodziłem z siebie, aby dogonić 4 „uciekinierów”, ale wydawało się, że moje wysiłki nie przynoszą oczekiwanych efektów, jednak w okolicach 4-5 km dostrzegłem, że uciekająca grupa się rozerwała – dostałem skrzydeł, pędziłem coraz szybciej i najpierw doskoczyłem do koła i wyprzedziłem pierwszego z uciekających, a następnie przed samą metą, dosłownie na ostatnich metrach wyprzedziłem drugiego, tym samym wyścig ukończyłem na 3. miejscu (wyniki). AdobePhotoshopExpress_2b0ab4bbe210444999f9e2c8d825d3f0Poprawiony o dokładnie 5 minut czas z zeszłego roku i 3.miejsce są dla mnie satysfakcjonujące, tym bardziej, że tak jak w Warszawie cały dystans pokonałem sam, co też w zaistniałych okolicznościach utwierdza mnie, że moja forma rośnie i nawet perturbacje na trasie nie są w stanie mnie powstrzymać i osłabić mojej determinacji, chyba nawet wręcz odwrotnie motywuje mnie to do jeszcze większej pracy i podnoszenia sprawności i umiejętności.

Damian ostatnio miał mało czasu i nie za wiele biegał i choć nie bez trudu to jednak ukończył swój bieg i szczęśliwi mogliśmy wyruszyć w drogę powrotną…

WP_20150517_052

Muszę wspomnieć o jeszcze jednej jakże istotnej sprawie, a mianowicie dopingu kibiców, których nie brakowało wzdłuż całej trasy. Cudownie się jedzie, rywalizuje a jeszcze cudowniej, kiedy rywale uciekają i samemu się goni a do uszu docierają brawa i głośne okrzyki np. DAJESZ! DAJESZ! Dla nas to wspaniała rzecz, dlatego w imieniu Wszystkich sportowców, jak i swoim serdecznie dziękuję za obecność i doping na starcie, podczas biegu i na samej mecie, jesteście wspaniali! Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Pozdrawiam…

Materiał prasowy pt. „Rekord na trasie Biegu Fiata – foto”

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Handbike, Sport i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.