EDF Cup 2016

(Pierwsze koty za płoty)

0027-8 marca w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy odbyły się Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych „EDF Cup 2016”. Miałem ogromny zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w tej fantastycznej imprezie zorganizowanej przez Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START

W niedzielę 6 marca najlepsi polscy narciarze niepełnosprawni przyjechali do Zakopanego, zostaliśmy zakwaterowani w uroczym hotelu „Kraina Smaku” i jeszcze tego samego dnia podczas kolacji zorientowałem się, że ta nazwa nie jest przypadkowa, bo posiłki, jakie serwowała tamtejsza kuchnia były prawdziwą ucztą smakową. Po kolacji odbyła się odprawa techniczna, na której zostały omówione szczegóły całej imprezy, później noc spędzona w ładnym pokoju z wygodnym łóżkiem i po śniadaniu byłem już w Białce Tatrzańskiej na stoku, gdzie zdążyłem jeszcze trochę potrenować.

Kraina Smaku

Niestety z powodu złych warunków atmosferycznych odbył się tylko jeden przejazd slalomu. Trasa z powodu wysokiej temperatury i wilgotności była bardzo trudna i faworyzowała zawodników z dużym doświadczeniem. Pomimo ogromnych problemów (kilka upadków) udało mi się ukończyć slalom, niestety w wyniku drobnej kontuzji i nie chcąc za nadto ryzykować postanowiłem zrezygnować z wtorkowego slalomu giganta.

Z Damianem

Gratuluje zwycięzcom poszczególnych kategorii i wszystkim osobom, które wzięły udział w Mistrzostwach. Dziękuję organizatorom i stowarzyszeniu GTM VeloAktiv za to, że mogłem wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie sportowej. dziękuję też kibicom i osobom, które nam pomagały. Obiecałem sobie, że jeszcze tam wrócę i za rok będę o wiele lepiej przygotowany.

Na starcie...

Z Igorem

Dyplomy, medale...

Trofea...

Medale, dyplomy...

Więcej fotek tutaj…

MP: Pokonali rywali i pogodę (Sportowy Magazyn.pl)

Oni pojechali po medale. Obserwatorzy po zachwyt, podziw i niedowierzanie (naszesprawy.eu)

Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych (sport.tvp.pl)

Pozdrawiam…
Piotrek

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Mono-ski, Sport i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.