16. PZU Cracovia Maraton

Kto nie był niech żałuje 😉 kto był i wziął udział w 16. PZU Cracovia Maraton wie, że jest niezniszczalny! Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom należą się ogromne gratulacje i to zarówno tym na nogach, jak i na zwykłych wózkach inwalidzkich i rowerach typu handbike.

To był zdecydowanie najtrudniejszy wyścig w mojej czteroletniej karierze i wcale nie ze względu na poziom rywalizacji, który oczywiście, jak zwykle w Krakowie był na bardzo wysokim poziomie, ale głównie ze względu niezwykle trudne warunki atmosferyczne, padający deszcz i bardzo niską temperaturę, dlatego samo to, że wziąłem udział i ukończyłem wyścig już traktuję, jak zwycięstwo, a ósme miejsce, jakie zająłem napawa optymizmem tym bardziej, że na starcie stanęło bardzo wielu wyśmienitych handbikerów z wielokrotnym Mistrzem paraolimpijskim Rafałem Wilkiem na czele.

Wyniki 16. Cracovia Maraton (kat. handbike)

1. Rafał Wilk
2. Krystian Giera
3. Rafał Szumiec
4. Mateusz Witkowski
5. Tomasz Łyko
6. KUKLA Daniel
7. OREENEJ Maras
8. Piotr Małek
9. Bogdan Król
10. Artur Graczyk

Podziękowania…

Szczególne i zarazem ogromne podziękowania dla WSPANIAŁYCH WOLONTARIUSZEK, które prawdopodobnie przynajmniej mi uratowały życie. Po zakończeniu wyścigu Wszyscy byliśmy wyziębieni do szpiku kości, Dziewczyny z wolontariatu zaopiekowały się nami, dwoiły się i troiły, żeby nic nam nie zabrakło. Szybko zaprowadziły do namiotu, w którym był ciepły nawiew, dostarczyły folię termiczną, gorącą herbatę, którą podawały w kubeczkach prosto do ust, bo sami nie byliśmy w stanie przemarzniętymi rękoma utrzymać kubeczków, tak nas trzęsło z zimna, tak samo wybierały numery na naszych komórkach, bo sami nie mogliśmy tego zrobić.  Jeszcze raz DZIĘKUJĘ <3

Dziękuje też wspaniałym KIBICOM, którzy pomimo deszczu i przejmującego chłodu swoim dopingiem bardzo pomagali nam w rywalizacji – jesteście KOCHANI <3

Oczywiście ogromne podziękowania dla organizatorów za wspaniałą organizacje imprezy, jak i za umożliwienie rywalizacji osobom z niepełnosprawnościami.

15 pozycja/e

Pozdrawiam i do zobaczenia za rok
na 17. Cracovia Maraton.

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Handbike i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.