15. PZU Cracovia Maraton

Medal 15 Cracovia MaratonRok temu w Krakowie rozpocząłem ściganie na nowym rowerze, wtedy 10 miejsce i czas 45:33, w tym roku chciałem poprawić oba te parametry, co udało się, 7 miejsce z czasem 44:49, ale może zacznę od soboty, bo do Krakowa zawitałem już w sobotę 14 maja, zalogowałem się w hotelu Piast i ruszyłem do biura zawodów po pakiet startowy, później kilka fotek, rozmowy z kolegami i nocka nie do końca przespana z powodu juwenaliów, ale cóż, młodzież też potrzebuje się pobawić 😉

15 Cracovia MaratonW niedzielę około 7 rano ruszyliśmy na parking przyszykowany specjalnie dla handbikerów, dalej to co zwykle szykowanie rowerów, odżywki, rozgrzewka i 24 rowery plus kilka osób na wózkach aktywnych gotowe były do startu. Komentator sportowy Pan Tomasz Zimoch dał sygnał do wspólnego odliczania i wystrzałem startera zawodnicy niepełnosprawni rozpoczęli rywalizację na trasie 15. PZU Cracovia Maratonu, który jak rok temu z przyczyn bezpieczeństwa w kategorii handbike i wózków aktywnych odbył się na połowie dystansu.

Wyniki:

1. Rafał Wilk
2. Zbigniew Wandachowicz
3. Daniel Kukla
4. Rafał Szumiec
5. Artur Graczyk
6. Robert Nowicki
7. Piotr Małek
8. Mateusz Witkowski
9. Marek Wisniewski

(Pełne wyniki)

Wyniki

Dekoracja 02

Gratuluje dla zwycięzcy jak i wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w tegorocznym 15 Cracovia Maratonie

Dekoracja 01

Podsumowanie…

Koszulka i numerCracovia Maraton to bardzo przyjazna impreza dla osób z niepełnosprawnościami. Mieliśmy zapewniony hotel, wydzielony parking, podjazd na scenę aby móc uczestniczyć w dekoracje tam gdzie wszyscy i namiot z smacznym poczęstunkiem i smakołykami, gdzie na gorąco dzieliliśmy się wrażeniami po dopiero co ukończonej rywalizacji. Na starcie 03Wspomnę jeszcze o niesamowitej ilości kibiców w okolicy startu/mety, jak i na całej trasie. Drobnym mankamentem było kilka odcinków z kostką, której nasze rowery nie lubią, ale w tak starym mieście nie da się inaczej ułożyć trasy, a te krótkie odcinki brukowe jakoś przelecieliśmy.

I tradycyjnie oczywiście serdeczne podziękowania dla organizatora, wolontariuszy i super kibiców, do zobaczenia za rok.

Na starcie 01

Na starcie 02

Foto album

Pozdrawiam…
Piotr Małek

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Handbike, Sport i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.